Hotel City Clelia
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Mat/Dryck Bar/lounge |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotel City Clelia São Paulo, som erbjuder 17 rum, ligger ungefär 6 minuters promenad från Teatro Cacilda Becker. Det finns också en parkering.
Det bekväma hotellet ståtar med ett väldigt bra läge 2 km från Parque Da Água Branca och 6 km från Avenida Paulista. Närliggande sportattraktioner är Allianz-parken (1 km) och Estádio do Pacaembu (4 km). Pinakoteket i São Paulo ligger i närheten av City Clelia, och tågstationen Agua Branca ligger mindre än 800 meter bort. Busshållplatsen Ciencia C/B är belägen inom 10 minuters promenad från detta hotell.
För bättre komfort erbjuds badlakan och handdukar samt en separat toalett och en dusch.
Gästerna på restaurangen Famiglia Lucco kan njuta av italienska maträtter några meter bort från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Estadio Palestra Italia1,7 km
- Patio Higienopolis Shopping Mall4,3 km
- Vila Lobos Park3,9 km
- Clinicas Hospital and Medicin University4,4 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats17 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation6 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Bar/lounge
Service
- Rumsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är São Paulo-Congonhas från Hotel City Clelia?
Det är 20 km mellan São Paulo-Congonhas flygplats och Hotel City Clelia. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Hotel City Clelia?
Gäster på Hotel City Clelia kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på Hotel City Clelia?
Gäster på Hotel City Clelia måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 19$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet?
Betalningsmetoder som är tillgängliga i hotellet:- Visa
- American Express
- Maestro
- Discover
- JCB
- Hipercard
- Diners Club
- Elo kreditkort
- 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hotel City Clelia?
På Hotel City Clelia kan gästerna välja mellan Budgetrum, Ekonomi Dubbelrum och Basic Trebäddsrum.